O MNIE

Cześć, miło Cię widzieć!

Piszę o miastach i o tym, co w nich piękne i nieoczywiste. O prawach człowieka, bo działam na rzecz tych praw. O psychologii, bo się zajmuję nią zawodowo.

Fotografuję street art, modernę i manifestacje. Jestem wyznawczynią minimalizmu, fanką podróży w pojedynkę i koneserką brzydkich miast (Ryga zdecydowanie wygrywa z Bytomiem!). Wychowałam się na Naomi Klein i Marcelu Prouście, ale Pudelkiem też nie pogardzę. Pochodzę trochę ze Śląska, trochę z Sosnowca, a przez ostatnią dekadę – z Warszawy.


Co znajdziesz na blogu?

Przede wszystkim – przewodniki. Zapraszam do zwiedzania Rumunii, również w kinie i literaturze. Coś czuję, że przekonacie się do brzydkiej ponoć Podgoricy i odkryjecie alternatywne miejscówki w Albanii. Macedonia – która obecnie jest już Północną Macedonią – też ma wiele uroku.

Co wkrótce? Iran – to przede wszystkim! Poza tym jeszcze więcej Bałkanów i Kaukazu – ostatnie pół roku spędziłam na małych i większych podróżach.

Od czasu do czasu piszę też o psychologii w pięciu smakach – i w kinie, i w codziennym życiuBliskie są mi tematy aktywistyczne, queerowe wpisy znajdziecie więc tu.


Masz pytania? Pomysły na wspólne działania? Propozycję współpracy? A może po prostu chcesz się czymś podzielić?

Zapraszam do kontaktu: Facebook // Instagram // gochapawlak [at] yahoo.com


PS. Na blogu prezentuję moje prywatne opinie.